logo

درباره آوین نت

شرکت آوین نت در سال 1387 با تمرکز بر تولید محصولات نرم افزاری تحت وب، طراحی و پیاده سازی وب‌ سایت (طراحی سایت)، میزبانی وب، بهینه سازی سایت، پشتیبانی سایت، خدمات مرتبط در حوزه ی وب تاسیس شد.
info@avinnet.com
031-33391377
اصفهان - خیابان باهنر

روبروی کوچه 27 - اسپادانا سامان

واحد فروش : 09362349036

واحد پشتیبانی : 33391378-031

info@avinnet.com

support@avinnet.com

 

عوامل تاثیرگذار در سرعت لود سایت

عوامل تاثیرگذار در سرعت لود سایت

Rate this post

امروزه مدیران و طراحان سایت به اهمیت سرعت بارگذاری سایت بیش از پیش پی برده اند و میدانند علاوه بر داشتن یک سایت خوب، بروز و بهینه جهت حفظ کاربران فعلی و جذب کاربران جدید لازم است سرعت بارگذاری سایت نیز مناسب و قابل قبول باشد تا بازدیدکنندگان از حضور در سایت رضایت کامل داشته باشند.

در نظر بگیرید که کاربری وارد سایت شما شده است ولی به دلیل کند بودن باز شدن صفحات و یا لود تصاویر و … خیلی سریع خسته شده و از حضور در سایت منصرف خواهد شد. بنابراین لازم است به فکر افزایش سرعت لود سایت خود باشید. هر میزان که سایت شما مفید، مناسب و بهینه باشد در صورتی که محتوای آن براحتی برای کاربر قابل مشاهده نباشد رشد مناسبی در طول زمان نخواهد داشت.

سرعت لود سایت یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در سئو سایت می‌باشد. همچنین برای کاربران سایت شما مهم است که سایتی که به آن مراجعه می‌کنند به سرعت بارگذاری شود پس می‌توان ادعا کرد که سرعت لود سایت یک عامل مهم در افزایش ترافیک سایت می‌باشد. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت لود سایت خواهیم پرداخت.

به طور کلی سه مساله در سرعت بارگذاری سایت تاثیر گذار است:

  1. برنامه سایت و نحوه تنظیمات آن
  2. سرعت نت ورک بازدید کننده
  3. سرور و مشخصات سخت افزاری و نحوه ستاپ و تنظیمات نرم افزاری

برنامه سایت و نحوه تنظیمات آن:

نحوه طراحی سایت و تنظیمات آن لازم است به شکلی باشد که سایت کاملا بهینه بوده و عملکرد مناسبی داشته باشد. حجم صفحات سایت استاندارد باشد، صفحات سنگین باعث کندی سرعت لود خواهند شد. همچنین تمامی تصاویر به کاررفته در سایت لازم است بهینه باشند ( سایز تصاویر در کد سایت وارد شود و حجم آنها نیز کم باشد). تعداد درخواست های ارسالی به سرور نیز در محدوده مشخص بوده و بیش از ۷۰ مورد نباشد.

سرعت نت ورک بازدیدکننده:

سرعت اینترنت کاربران نیز برای مشاهده سایت، اهمیت دارد. مسلما کاربری که از سرعت پایین اینترنت استفاده میکند نمیتواند بخوبی سایت ها را مشاهده کند.

سرور و مشخصات سخت افزاری و نحوه ستاپ و تنظیمات نرم افزاری:

بخش مهمی از سرعت لود سایت ها نیز مربوط به سرور و هاست مربوط به آنها میباشد. انتخاب هاست مناسب میتواند در دستیابی به سرعت بارگذاری خوب بسیار موثر باشد.

آوین نت با ارائه و تنظیم پلن های هاست لینوکس حرفه ای، گام مهمی در معرفی و ارائه هاست لینوکس پرسرعت برداشته است. تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری مخصوص بکاررفته در این پلن ها، باعث دستیابی کاربران به بالاترین سرعت لود سایت خواهد شد.

از جمله این تنظیمات میتوان به استفاده از هارددیسک های پرسرعت SSD، ماریا دی بی MariaDB (نسخه بهینه MySql) و همچنین NginX/LiteSpeed، Xchache و امکان انتخاب و استفاده از تمامی نسخه های php اشاره نمود.

تست سرعت لود سایت:

همواره با مراجعه به سایت gtmetrix میتوانید سرعت لود سایت، تعداد درخواست های ارسالی به سرور، حجم صفحه سایت و بسیاری موارد دیگر را مشاهده و بررسی نمایید. در گزارش تهیه شده توسط این سایت برای اطلاع از سرعت سرور لازم است مواردی که با نوع (Type) سرور server مشخص شده اند را چک کنید. در قسمت Optimize images میتوانید میزان بهینه بودن تصاویر سایت را چک کنید.

برای محسوس بودن تغییر سرعت، یک نسخه یکسان از برنامه وردپرس در دو سایت زیر نصب شده است. سایت ۱ از هاست لینوکس معمولی و سایت ۲ از هاست لینوکس حرفه ای استفاده میکند. تفاوت سرعت لود سایت در تصاویر زیر کاملا مشخص و گویا میباشد:

تست سرعت لود سایت ۱ در هاست لینوکس معمولی:

تست سرعت لود سایت ۲ در هاست لینوکس حرفه ای پرسرعت:

با توجه به تصاویر بالا می‌توانید اینطور نتیجه بگیرید که چگونه می توایند با خرید هاست لینوکس حرفه ای سرعت سایت خود را بالاتر ببرید. با بالا بردن سرعت سایتتان مطمئنا می‌توانید سئو سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید. یکی از عوامل بسیار مهم در ذر رتبه گرفتن از موتورهای جستجو سرعت لود شدن سایت است.

مشاوره رایگان 24 ساعته