logo

درباره آوین نت

شرکت آوین نت در سال 1387 با تمرکز بر تولید محصولات نرم افزاری تحت وب، طراحی و پیاده سازی وب‌ سایت (طراحی سایت)، میزبانی وب، بهینه سازی سایت، پشتیبانی سایت، خدمات مرتبط در حوزه ی وب تاسیس شد.
info@avinnet.com
031-33391377
اصفهان - خیابان باهنر

روبروی کوچه 27 - اسپادانا سامان

واحد فروش : 09362349036

واحد پشتیبانی : 33391378-031

info@avinnet.com

support@avinnet.com

 

وضعیت های دامنه و مفهوم آن (OK, Client Hold, Redemption, ….)

وضعیت های دامنه و مفهوم آن (OK, Client Hold, Redemption, ….)

5/5 - (19 امتیاز)
یک دامنه می تواند وضعیت های قابل مشاهده متفاوتی در whois از قبیل OK، Client Hold، Redemption و … داشته باشد که هر کدام از این موارد نشانگر وضعیت و دوره خاصی است که دامنه در آن لحظه دارا می باشد. در ادامه به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.
 

وضعیت OK یا فعال دامنه

وضعیت OK بدین معنی است که دامنه فعال بوده و هیچ گونه مشکلی در ارائه سرویس ندارد.

وضعیت Client Transfer Prohibited و یا قفل بودن دامنه

مالکین دامنه ها به لحاظ افزایش امنیت دامنه غالبا آن را در وضعیت Lock یا قفل قرار می دهند. در این صورت در بخش Status عبارت clientTransferProhibited قابل مشاهده می باشد.

وضعیت Redemption Period یا دوره بازخرید

در صورت عدم تمدید دامنه در طول زمان مجاز Expiry و پس از گذشت ۴۵ روز از تاریخ انقضاء آن (بسته به نوع دامنه ممکن است که این میزان متغیر باشد)، دامنه وارد دوره بازخرید یا Redemption Period می گردد.
اخطار : در طول این دوره، مالک دامنه به مدت ۳۰ روز فرصت دارد تا علاوه بر هزینه تمدید، با پرداخت مبلغ جریمه تعیین شده، دامنه را به حالت فعال بازگرداند.

وضعیت Pending Deleting و یا دوره حذف

در این دوره دامنه در حال حذف از لیست دامنه ها می باشد و مالک دامنه و حتی خود رجیسترار امکان تمدید دامنه را ندارد.
اخطار : مدت طول این دوره ۵ روز می باشد که پس از پایان آن، دامنه برای عموم آزاد شده و می توانند اقدام به ثبت آن نمایند.

وضعیت Client Hold یا مسدود بودن دامنه از طرف رجیستری

یکی از قوانین جدید مربوط به سال ۲۰۱۴ میلادی که از طرف ICCAN وضع شده است، تائید ایمیلی مربوط به بروزرسانی اطلاعات Whois دامنه می باشد. در صورتیکه هر تراکنشی اعم از ثبت، تمدید و یا انتقال بر روی دامنه اعمال گردد، این ایمیل در چند مرحله به آدرسی که در بخش Registrant دامنه قرار دارد، ارسال می گردد. در صورتیکه کاربر به هر دلیلی نسبت به Verify ایمیل مربوطه اقدام ننماید در نهایت دامنه مسدود شده و تا زمانیکه تائید آن ایمیل صورت نگیرد دامنه غیرفعال باقی می ماند.  با کمک این لینک کاربران می توانند نسبت به verify ایمیل اقدام نمایند.

 

مشاوره رایگان 24 ساعته